Home office nie musi być nudny – stylizacje do pracy zdalnej

Od wielu, być może nawet zbyt wielu, miesięcy ogromna rzesza ludzi pracuje w trybie home office lub hybrydowym. Oznacza to przede wszystkim, że nasze działania zawodowe przeniosły się do domowych pieleszy. Razem z nimi dużej zmianie uległ tryb życia: możliwość dłuższego snu, zjedzenie śniadania bez pośpiechu, uniknięcie dojazdu do biura i wszystkich związanych z nim komplikacji. Nie można również zapomnieć o tym, że przygotowując się do pracy, nie musimy planować biurowego outfitu. Czym stylizacje na home office różnią się od tradycyjnego stroju do biura? Jak przygotować się do pracy zdalnej, by zawsze prezentować się profesjonalnie? Które wybory stylizacyjne niekoniecznie sprawdzą się w nowej rzeczywistości? Wyjaśniamy!

Czy stylizacja na home office powinna różnić się od klasycznego stroju biurowego?

Pracując z domu możemy odczuwać pokusę, by do zadań zasiąść w piżamie i szlafroku. W końcu praca w domu może być bardziej komfortowa niż podczas codziennej obecności w biurze. Czy to jednak na pewno dobry pomysł? Pracując zdalnie niezwykle łatwo ulec pokusie, jednak pracując w piżamie możesz mieć problem z przestawieniem się na tryb zawodowy i produktywną pracę. 

Zwracaj uwagę na to, jak prezentuje się Twoja stylizacja na home office, ponieważ może ona sprawić, że nabierzesz motywacji do pracy. Pomyśl o wyborze outfitu na cały dzień tak, jak myślisz o swojej prezencji na czas obecności w biurze. Masz ważne spotkanie? Z kim będziesz wchodzić w interakcje? Odpowiedzi na te pytania wpływają na to, jaki prezentować się podczas pracy nawet na home office. 

Stylizacja na home office – ważne zasady

Jak już wspominaliśmy, strój na home office uzależniony jest częściowo od zmotywowania się do produktywnych działań, ale pod uwagę warto wziąć również charakter wykonywanych zadań. 

Zachowaj równowagę między profesjonalizmem a wygodą

Wybierając stylizację na home office, zwróć uwagę na politykę firmy w zakresie stroju biurowego i dostosuj go do pracy w domu. W dni, kiedy nie planujesz spotkań, możesz pozwolić sobie na bardziej swobodny strój – dobrym rozwiązaniem są wygodne spodnie dresowe i ulubiona koszulka. Zdajemy sobie sprawię, że wielogodzinne siedzenie w jednej pozycji wymaga pewnego poziomu komfortu, na który możesz sobie pozwolić bez narażania swojego zawodowego wizerunku.

Bardziej oficjalny strój wybieraj w dni, w których odbywają się wirtualne spotkania. To pomoże Ci się skoncentrować i doda pewności siebie. Bardziej oficjalna stylizacja na home office to nie garsonka i szpilki – możesz na jasny T-shirt nałożyć marynarkę, możesz też wybrać samą koszulę, ale na stopach zostaw swoje ulubione kapcie. 

Noś to, w czym czujesz się dobrze

Każdy z nas ma ubranie, które jest w stanie poprawić nam nawet najgorszy nastrój – ulubione bluzy dresowe mogą mieć niemal magiczną moc. Jeśli czujesz, że potrzebujesz go również w swoich stylizacjach na home office, dodaj go do nich. Znajdź też jeden czy dwa elementy pasujące do każdego zestawienia: ulubiony sweter, dżinsy, neutralną koszulę lub parę spodni. Założenie ulubionego elementu garderoby sprawi, że nabierzesz energii na cały dzień. 

Wykaż się kreatywnością 

Praca z domu może rozleniwić naszą kreatywność. Dlatego wykorzystaj to i znajdź stylizacje na home ofiice, które pomogą Ci zachować wyjątkowość i nadal wyglądać i czuć się najlepiej. Łatwym sposobem, aby wyglądać stylowo w domu, jest dodanie do stroju gustownych dodatków, takich jak kolczyki, szaliki i naszyjniki.

Niebanalna autoprezentacja na home office – na co zwrócić uwagę?

Praca zdalna to okres, w którym razem z naszymi współpracownikami widzimy się poprzez monitory komputerów, a w spotkaniach tych pośredniczą kamery. Dlatego na całość naszej autoprezentacji wpływa również nasze otoczenie. Wybierając stylizację na home office, zwłaszcza jeśli mowa o stroju na spotkanie, przyjrzyj się swojemu otoczeniu. Outfit do pracy zdalnej to nie tylko wybór między tym, czy założyć szlafrok czy spodnie dresowe, męskie i damskie, ale też tło, na jakim prezentujemy się naszym rozmówcom. Jeśli nie masz możliwości zaprezentowania atrakcyjnego tła, wybierz opcję rozmazania tła podczas spotkania. Ustawienie odpowiedniego oświetlenia sprawi zaś, że cała uwaga będzie skupiać się na Tobie.

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl